DunajovSubscribe to RSS - Dunajov

Základné informácie o obci Dunajov

Obec Dunajov leží na oboch brehoch rieky Kysuca, v nadmorskej výške 373 m. Svojou rozlohou a počtom obyvateľov sa radí medzi menšie obce. Patrí do okresu Čadca a Žilinského samosprávneho kraja. Má výhodnú polohu, nakoľko je vzdialená od okresného mesta Čadca asi13 km a od krajského mesta Žilina približne 18 km.Pohľad z tejto obce na vrchy a kopce, neopísateľnú prírodu vám dá dôvod ísť ďalej o objavovať čaro tohto územia.

 

Starostka obce Mgr. Milada Chlastáková
S  uznaním a ocenením sa nestretáva človek každý deň. Bolo od  ľudí, ktorých si vážim, a  ktorí sami dosiahli obrovské úspechy vo verejnom živote, takže to pre mňa bolo obrovské prekvapenie.“ Milada Chlastáková

Milada Chlastáková je starostkou obce viac ako 20 rokov. Toto obdobie svedčí o jej odhodlaní pracovať pre obec a rozvíjať ju v každom smere. Vďaka jej iniciatíve sa v tejto malej obci postavilo viac ako 200 bytov, dostaval sa Kostol Sedembolestnej Panny Márie, obec sa zapojila do viacerých projektov. V roku 2011 získala ocenenie Výnimočná žena Žilinského kraja.
Rozloha/Area/: 605 ha
Počet obyvateľov/Population/: 1180
Prvá písomná zmienka/Earliestmention/: 1598

SLOGAN: Prejdite pomyselnou bránou mikroregiónu a budete chcieť spoznať celú jeho krásu – prírodu, pamiatky, zaujímavosti i tajomstvá.