Krásno nad KysucouSubscribe to RSS - Krásno nad Kysucou

Základné informácie o obci Krásno nad Kysucou

Najmladšie mesto na území Slovenskej republiky, prvá písomná zmienka pochádza z roku 1325. Veľkou a dlhoročnou tradíciou dnešného mesta je spracovávanie dreva. V minulosti – ešte v obci - pôsobil najväčší drevársky podnik na Strednom Slovensku - Kysucké drevárske závody. V meste nájdete Vlastivedné múzeum, ktorého hlavným lákadlom je replika mamutej samice v životnej veľkosti. Múzeum je situované v blízkosti Námestia sv. Ondreja v centre mesta. Zaujímavosťou je i železobetónový most cez rieku Bystrica, ktorý pochádza z roku 1891 a je dodnes jedným z najväčších zachovaných mostov tohto druhu v strednej Európe.Most v súčasnosti stojí aj nad Bystrickou cyklomagistrálou, popri ktorej uvidíte aj betónové bunkre z II. svetovej vojny. 

Primátor mesta Ing. Jozef Grapa 
Výhoda najmladšieho mesta spočíva jednak v prezentácii a vo výnimočnosti, že ostatné mestá sa týmto titulom nemôžu pochváliť, ale iv možnosti realizácie budovať mesto podľa svojich predstáv.“ Jozef Grapa 

Od roku 2009 je vo funkcii primátora Jozef Grapa. Zastával rôzne manažérske funkcie v ekonomickej i technickej oblasti, bol podpredsedom Žilinského samosprávneho kraja i poradcom predsedu vlády Slovenskej republiky (2006 – 2010). Od nástupu do funkcie primátora sa podieľa na rozvíjaní mesta v každej oblasti. 
Rozloha/Area/: 2777 ha
Počet obyvateľov/Population/: 6864
Prvá písomná zmienka/Earliestmention/: 1325

SLOGAN: Najmladšie mesto Slovenska ponúka okrem iného návštevu Vlastivedného múzea s replikou mamutej samice v životnej veľkosti či prechádzku unikátnym kamenným mostom z prvej polovice 19. storočia.